Wydarzenia sercowo-naczyniowe podczas Pucharu Świata w Piłce Nożnej cd

Wszystkie efekty pogodowe i zanieczyszczenia powietrza zostały sprawdzone pod względem liniowości przy użyciu funkcji kwadratowej i gładkiej.12 Używając wybierania w przód z kryterium informacyjnym Akaike (AIC) 12 dla danych okresu kontrolnego, w naszym modelu uwzględniliśmy wskaźniki dla roku 2006 , a także na dni wtorek, sobotę i niedzielę. Wykres autokorelacji reszt Pearsona i dopasowana analiza regresji pseudo Poissona z dodatkowym parametrem overdispersion wyraźnie poparł założenia naszego modelu. Analizy przeprowadzono przy użyciu funkcji glm i mgcv-gamm w pakiecie oprogramowania R.13,14 Wartość AP mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną; wszystkie testy były dwustronne.
Wyniki
Rysunek 1. Rycina 1. Codzienne zdarzenia sercowo-naczyniowe w populacji badanej od maja do 31 lipca 2003, 2005 i 2006 r. Puchar Świata FIFA 2006 w Niemczech rozpoczął się 9 czerwca 2006 r., A zakończył 9 lipca 2006 r. Mecze Mistrzostw Świata 2006 z udziałem Niemiec są oznaczone numerami od do 7: mecz 1, Niemcy kontra Kostaryka; mecz 2, Niemcy kontra Polska; mecz 3, Niemcy kontra Ekwador; mecz 4, Niemcy kontra Szwecja; mecz 5, Niemcy kontra Argentyna; mecz 6, Niemcy kontra Włochy; i mecz 7, Niemcy kontra Portugalia (za trzecie miejsce). Mecz 8 był meczem finałowym, Włochy kontra Francja.
W badaniu wzięło udział 4279 pacjentów z ostrymi zdarzeniami sercowo-naczyniowymi. Figura pokazuje liczbę zdarzeń sercowo-naczyniowych na dzień. Puchar Świata FIFA 2006 w Niemczech rozpoczął się 9 czerwca 2006 r., A zakończył 9 lipca 2006 r. Sześć z siedmiu gier, w których udział wziął niemiecki zespół, wiązało się ze wzrostem liczby nagłych przypadków sercowych w porównaniu z liczbą podczas kontroli. Kropka.
W meczu z 9 czerwca Niemcy pokonali Kostarykę (mecz na ryc. 1); w tym dniu nastąpił wzrost liczby zdarzeń sercowo-naczyniowych w porównaniu ze średnią liczbą w okresie kontrolnym. Efekt ten był jeszcze wyraźniejszy w drugim meczu wstępnym, kiedy Niemcy pokonały Polskę w dramatycznej rozgrywce, a zwycięska bramka padła w ostatniej minucie (mecz 2). Wzrost liczby wydarzeń był mniej wyraźny w dniu meczu, w którym Niemcy pokonały Ekwador (mecz 3); Niemcy zakwalifikowały się już do następnej rundy.
Zakłada się, że następujące mecze wywołały bardzo wysoki poziom stresu emocjonalnego, ponieważ były to gry nokautowe. 24 czerwca Niemcy pokonali Szwecję (mecz 4 na ryc. 1); wzrost liczby zdarzeń sercowo-naczyniowych w porównaniu z okresem kontrolnym był wyraźny. Ćwierćfinał 30 czerwca (mecz 5), w którym Niemcy pokonały Argentynę po dramatycznych rzutach karnych, wiązał się ze znacznym wzrostem liczby wydarzeń. W dniu półfinału, w którym Niemcy przegrały z Włochami i nie zdołały dojść do finału (mecz 6), liczba wydarzeń wzrosła w przybliżeniu w takim samym stopniu, jak w dniu meczu przeciwko Argentynie. W dniu meczu, który rozstrzygnął o trzecie miejsce, w którym Niemcy pokonały Portugalię (mecz 7), liczba wydarzeń nie wzrosła. Końcowy pojedynek (mecz 8), Włochy z Francją, ponownie wiązał się z umiarkowanym wzrostem liczby zdarzeń sercowych.
Tabela 1
[podobne: blok prawej odnogi pęczka hisa, vigilax buk, belara ulotka ]

Powiązane tematy z artykułem: belara ulotka blok prawej odnogi pęczka hisa vigilax buk