Niepowodzenie rynkowe – Druga opinia na temat kosztów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych ad

Niezliczone badania wykazały, że konsekwentne stosowanie standardowych protokołów dla warunków takich jak cukrzyca, astma i podwyższony poziom cholesterolu, stosowanie potwierdzonych klinicznie badań przesiewowych, takich jak coroczne mammogramy, szczepienia ochronne dla dzieci oraz zmiany diety i ćwiczeń mogą poprawić stan zdrowia i zapobiegać nakłady później. Kompleksowe, zorganizowane przez rząd, uniwersalne systemy ubezpieczeń zdrowotnych są o wiele lepiej przygotowane do realizacji tej efektywności, ponieważ wszyscy są objęci ubezpieczeniem i nie ma zachęt do prowadzenia bardziej opłacalnych terapii, niż te, które są podyktowane potrzebami medycznymi. Chociaż populacje większości krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju są starsze niż populacja Stanów Zjednoczonych, kraje te znacznie lepiej radziły sobie z ograniczaniem kosztów bez utraty opieki (patrz wykres). Wielu amerykańskich ubezpieczycieli nagradza lekarzy za przestrzeganie standardowych praktyk klinicznych, ale te zachęty nie łączą się z wydajnym krajowym systemem opieki. Po ponad trzech dekadach zarządzania opieką – i tych samych trzech dekadach badań Wennberga i współpracowników, którzy określili duże różnice w wzorcach praktyki – konsekwentne praktyki wciąż są dalekie od normy2. Zachęty komercyjne nie naprawiają tego, co zepsute.
Zamiast tego wysiłki na rzecz ograniczenia kosztów mocno spadły na lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy zaobserwowali wzrost liczby przypadków, a zarobki netto uległy stagnacji lub spadły. Popularna strategia wśród konsultantów zajmujących się ograniczaniem kosztów opiera się na psychologii kierowania na dochód. Chodzi o to, że lekarze mają mentalny obraz oczekiwanych zarobków – cel dochodowy. Jeśli plan ubezpieczeniowy zmniejsza dochód poprzez zmniejszenie płatności za wizytę, lekarze rekompensują zwiększając liczbę spraw i spędzając mniej czasu z każdym pacjentem.
Ta fałszywa gospodarka jest wymownym przykładem krótkowzroczności skomercjalizowanej opieki zarządzanej. Może zaoszczędzić pieniądze planowe na krótką metę, ale jak każdy praktykujący lekarz może poświadczyć, strategia ma wiele efektów samobójczych. Najcenniejszym dobrem doktora jest czas – odpowiedni czas, aby przejrzeć wykres, wziąć historię, naprawdę słuchać pacjenta. Nie możesz tego zrobić w 10 minut. Lekarze podstawowej opieki medycznej częściej omijają sygnały, popełniają błędy i – na ironię – zlecają więcej testów, aby zrekompensować brak praktycznej oceny. Bardziej prawdopodobne jest również, że będą częściej zwracać się do specjalistów o procedury, które mogliby wykonywać bardziej efektywnie kosztowo, biorąc pod uwagę odpowiedni czas i rekompensatę. I powiększa się przepaść między wynagrodzeniem powszechnym a specjalistycznym
Drugą taktyką ograniczenia kosztów jest podwyższenie kosztów własnych i copaymentów, których głównym celem jest zniechęcenie ludzi do pójścia do lekarza. Ale czasami widzenie lekarza jest wskazane medycznie, a czekanie, aż warunki będą tragiczne, kosztuje system o wiele więcej pieniędzy niż oszczędza. Co więcej, w pewnym momencie każdego roku ponad 80 milionów Amerykanów nie ma zasięgu, co sprawia, że są jeszcze mniej skłonni do opieki profilaktycznej.
System ma również wpływ inflacyjny na strategie maksymalizacji przychodów szpitali. Duże szpitale, które nadal mają znaczną siłę przetargową z ubezpieczycielami, muszą z konieczności subsydiować się wzajemnie
[patrz też: menopauzin opinie, setaloft opinie, clemastinum opinie ]

Powiązane tematy z artykułem: clemastinum opinie menopauzin opinie setaloft opinie